Společenství vlastníků jednotek Ovčí hájek č.p. 2165-2173, Praha 5 – ič: 75138531

Instalace zařízení na společných částech domu

Vážení vlastníci,

vzhledem k ojedinělému případu v našem domě, který výbor SVJ řeší s dotčeným vlastníkem bytu, znovu upozorňujeme na nutnost zdržet se jakýchkoli nepovolených instalací zařízení a úprav na společných částech domu. Jedná se zejména o montáže a instalace antén, satelitů, výsuvných sušáků, mříží, stříšek a jiných zařízení na vnější zdi (fasádě) domu.

Upozorňujeme, že jakékoliv instalace těchto zařízení na společných částech domu jsou nepřípustné bez jejich předchozího projednání a schválení výborem SVJ Ovčí hájek 2165 – 2173, případně i schůzí shromáždění vlastníků jednotek. Instalace zařízení bez tohoto souhlasu je neoprávněným zásahem do vlastnického práva ostatních členů společenství vlastníků jednotek.

Povinnost zdržet se jakýchkoli nepovolených instalací zařízení a úprav na společných částech domu vyplývá z příslušných článků Stanov SVJ Ovčí hájek (zejména čl. XII – Pravidla pro užívání společných částí), Domovního řádu SVJ Ovčí hájek a Zákona č. 89/2012 Sb Občanský zákoník v platném znění.

V případě porušení uvedeného zákazu bude výbor nucen tuto skutečnost řešit v souladu se Stanovami SVJ. Porušovatel zákazu bude poté muset uhradit veškeré vynaložené náklady, které SVJ Ovčí hájek vzniknou v souvislosti s nepovolenou instalací zařízení a jejím odstraněním včetně náhrady způsobené škody.

V této souvislosti výbor upozorňuje na to, že v rámci rekonstrukce domu byl vybudován rozvod STA pro příjem televizního a satelitního signálu, aby byl vlastníkům jednotek umožněn příjem televizního vysílání. V objektu jsou navíc čtyři poskytovatelé kabelového připojení k internetu, proto jakékoliv instalace antén a satelitů jsou nadbytečné. Aby bylo umožněno vlastníkům sušení prádla na lodžiích, byly zde zhotovitelem rekonstrukce namontovány také sušáky na prádlo.

Výbor SVJ

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..