Společenství vlastníků jednotek Ovčí hájek č.p. 2165-2173, Praha 5 – ič: 75138531

Instalace zařízení ve společných částech domu

Oznámení výboru SVJ Ovčí Hájek č.p. 2165-2173, Praha 5 o zákazu instalací zařízení ve společných částech domu.

V souvislosti s prováděnou revitalizací objektu výbor SVJ Ovčí hájek je naší povinností upozornit všechny vlastníky i nájemce bytových jednotek na nutnost zdržet se jakýchkoliv nepovolených instalací zařízení a úprav na společných částech domu. Jedná se zejména o montáže a instalace antén, satelitů, výsuvných sušáků, mříží, stříšek a jiných zařízení na zdi, fasádu a střechu objektu.

Upozorňujeme, že jakékoliv instalace těchto zařízení na společných částech domu jsou nepřípustné bez jejich předchozího projednání a schválení výborem SVJ Ovčí hájek 2165 – 2173, případně i schůzí shromáždění vlastníků jednotek. Instalace zařízení bez tohoto souhlasu je neoprávněným zásahem do vlastnického práva ostatních členů společenství vlastníků jednotek.

Povinnost zdržet se jakýchkoliv nepovolených instalací zařízení a úprav na společných částech domu vyplývá z příslušných článků Stanov SVJ Ovčí hájek (zejména Čl. XIII, Práva a povinnosti člena společenství, bod 2) písmeno f až j), Domovního řádu SVJ Ovčí hájek (zejména článek 4 bod 7) a Zákona o vlastnictví bytů č. 72/1994 Sb. v platném znění.

Je třeba si uvědomit, že při neprofesionální instalaci, která není provedena autorizovanou osobou, může dojít k poškození zateplovacího systému a následnému zatékání, které se může negativně projevit ve vnitřních prostorách domu. Při takovýchto následných závadách poté nebude možno uplatňovat u zhotovitele opravu fasády v rámci záruky.
V případě porušení uvedeného zákazu bude výbor nucen tuto skutečnost oznámit stavebnímu úřadu, který nařídí odstranění nepovolené instalace. Porušovatel zákazu bude poté muset uhradit veškeré náklady a škody, které SVJ Ovčí hájek vzniknou v souvislosti s nepovolenou instalací zařízení a jejím odstraněním. Obdobně bude výbor postupovat u škody vzniklé svévolným poškozením fasády a zateplovacího systému, které zapříčiní nedodržení podmínek záruky vyplývající ze smlouvy o dílo na revitalizaci domu.

Věříme ale, že k takové nepříjemné situaci nedojde. Aby byl vlastníkům jednotek umožněn příjem televizního vysílání, je v rámci revitalizace vybudován rozvod pro příjem televizního a satelitního signálu. V objektu jsou navíc tři poskytovatelé kabelového připojení. I z tohoto hlediska jsou proto jakékoliv neodsouhlasené instalace antén a satelitů nadbytečné.

Aby bylo umožněno sušení prádla na lodžiích, budou zhotovitelem namontovány také sušáky na prádlo tam, kde si to majitel bytu bude přát.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..