Společenství vlastníků jednotek Ovčí hájek č.p. 2165-2173, Praha 5 – ič: 75138531

Nádoby na bioodpad

Vážení vlastníci a nájemci,

výbor SVJ rozhodl objednat tři nádoby pro bioodpad. Nádoby na bioodpad jsou poskytovány zdarma. Do nádob na bioodpad mohou být ukládány pouze tráva, listí, plevel, košťály, zbytky ovoce, zeleniny, rostlin, čajové sáčky, kávová sedlina, zemina z květináčů, drny se zeminou. Do nádob nepatří všechny typy sáčků, obalové materiály, sklo, živočišné zbytky z kuchyní, mléčné výrobky, tuky, oleje, zvířecí exkrementy, uhynulá zvířata, peří, chlupy, vlasy, znečištěné piliny, hobliny, podestýlky, kamení. Nádoby na bioodpad budou zamčené. Společenství vlastníků uhradí pro každý byt jeden klíč. Výdej klíčů bude probíhat v týdnu od 21.2., o způsobu distribuce klíčů vás budeme ještě informovat.

Smyslem objednání nádob na bioodpad je snížení množství odvezeného komunálního odpadu a snížení nákladů s tím spojených. V současné době máme k dispozici šest kontejnerů, které jsou vyváženy třikrát týdně. 

Magistrát hlavního města Prahy informoval výbor SVJ o nové vyhlášce č.17/2021 Sb. hl. m. Prahy,  o místním poplatku za odkládání komunálního odpadu z nemovité věci, platné od 1.1.2022. Podle jejich sdělení nový poplatek svou konstrukcí z velké části odpovídá poplatku dosud zavedenému. Přes podobnost obou poplatků je nově poplatek stanoven jednotnou sazbou 0,50 Kč za 1 litr objednané sběrné nádoby na směsný komunální odpad, což v případě našeho domu znamená navýšení poplatku za odkládání komunálního odpadu o cca 86% oproti roku 2021 podle kalkulátoru pro výpočet poplatku na stránce www.praha.eu/poplatekzaodpad

Na jarní schůzi shromáždění navrhne výbor SVJ uzamčení nádob na komunální odpad a případně snížení počtu odvážených nádob na komunální odpad.

Výbor SVJ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..