Společenství vlastníků jednotek Ovčí hájek č.p. 2165-2173, Praha 5 – ič: 75138531

Výzva vlastníkům a nájemcům bytů – udržování pořádku

Vážení vlastníci a nájemci jednotek,

obracíme se na vás s výzvou k udržování pořádku jak v domě, tak i v okolí domu. Již po delší dobu dochází opakovaně k tomu, že v okolí kontejnerů na směsný odpad zanechávají někteří z vás věci, které chtějí odložit, jako např. části vybavení domácnosti – kuchyňské spotřebiče, části nábytku, ale i obuv, ošacení, květiny, zbytky potravin apod. Tyto věci však úklidová firma neodveze a ponechá je pochopitelně na místě, kam je odložíte. 

Dále někteří vlastníci či nájemci bytů ponechávají např. při rekonstrukcích části zařízení bytu v chodbě domu u vstupních dveří, případně pod schody v suterénu domu apod., které v mnoha případech může překážet při případném požáru, takže jsou tímto jednáním porušovány i bezpečnostní a protipožární předpisy.

Výbor SVJ vás proto důrazně vyzývá k tomu, abyste tyto věci buď odkládali do příslušných kontejnerů pro to určených (pokud se jedná o šatstvo a obuv), případně do příslušného sběrného dvora (pokud se jedná o věci, které nelze odkládat do nádob na odpad) nebo abyste je vyhazovali přímo do kontejnerů na směsný či tříděný odpad. 

Výbor SVJ dále vyzývá opakovaně vlastníky a nájemce bytů v domě, aby udržovali v čistotě i okolí domu, neboť na chodníku i trávníku před i za domem se vyskytují neustále nedopalky cigaret a další odpadky. 

Konečně výbor SVJ vyzývá vlastníky a nájemce bytů v domě k tomu, aby neumisťovali na zábradlí lodžií květináče či jiné předměty, které mohou ohrozit bezpečnost ostatních, neboť v minulosti se již stalo, že květináče byly shozeny například větrem. Zároveň často dochází k tomu, že při zalévání květin je znečištěna i fasáda domu, která je společnou částí domu.

Upozornění: Zároveň vás upozorňujeme, že pokud bude výbor SVJ nucen zajistit odvoz těchto věcí do sběrného dvora či zajistit úklid kolem kontejnerů, uplatní nárok na náhradu těchto nákladů vůči vlastníkovi či nájemci, který zde tyto věci umístí, pokud bude zjištěn. V opačném případě ponesou veškeré tyto náklady i ostatní vlastníci, kteří přispívají do fondu oprav a údržby, neboť z těchto finančních prostředků bude SVJ nuceno tyto náklady uhradit. 

Výbor SVJ Ovčí hájek č.p. 2165-2173

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..